• Polski
 • English
 • Przegląd poezji polskiej

              Folkowy koncert poetycki bazuje na polskiej poezji współczesnej, choć zdarzają się też teksty starsze. Cicha odwołuje się tu do swoich umiejętności interpretacyjnych na dwóch polach – jako wykładowca i jako muzyk. Polska kultura i tradycja mają uniwersalny przekaz i są w stanie zachwycić mieszkańców innych części świata.

             Opowieściom o losach poetów (Różewicz, Hartwig, Gajcy, Daniłowski, Karpiński) towarzyszy opowieść o historii, która się w tych losach odbiła: II wojnie światowej, powstaniu warszawskim, czy czasach PRL-u. Opowieściom o pieśniach tradycyjnych towarzyszy opowieść o obrzędach i kulturze tradycyjnej tej części Europy.  Koncert był wykonywany w ramach prezentacji kultury polskiej m.in w Ambasadzie Wiedniu, czy w Nawakszut, w ramach prezentacji Instytutu Polskiego w Pradze czy Berlinie, a także w Polsce na festiwalach piosenki artystycznej Wschody, czy Dźwięki słów.

  zdjęcie z koncertu Cichej i Spółki na festiwalu Włodawa Trzech Kultur, zdjęcie z archiwum Muzeum Zespołu Synagogalnego we Włodawie (fot. Przemysław Budzyński)

  Booking / Rezerwacja koncertów:

  Karolina Cicha
  cichagra@gmail.com
  +48 505 539 120

  Media:
  Ewelina Krawczyk „Się tworzy”
  +48 662 941 946
  ewelina@sietworzy.art

   

  baner sponsora