• Polski
 • English
 • Cicha & Spółka + filharmonicy

          Karolina Cicha doczekała się wykonania wersji orkiestrowych swoich utworów. Dyrektor artystyczny Festival Der Kulturen w Augsburgu zaproponował jej współpracę z oktetem smyczkowym filharmonii w Augsburhgu. Tak powstał koncert fusion między muzyką etniczną i klasyczną.

              Pod względem repertuaru koncert pozostaje w kręgu muzyki inspirowanej tradycjami i językami Podlasia  – rodzinnego regionu Karoliny Cichej.  Do Spółki grającej na instrumentach etnicznych dołączyli wiolonczeliści, altowioliści oraz skrzypkowie. Utwory, które znamy z „Płyty tatarskiej”, czy albumów „Wieloma językami” i „Jidyszland” uzyskały dzięki temu nowe brzmienie, nową uderzeniową moc. Pojawiły się też pieśni do tej pory szerzej nie znane, które nadal oscylują wokół tradycji północno-wschodniej Polski. Koncert miał premierę na Festival Der Kulturen w Augsburgu w lipcu 2019 roku. Partytury na oktet rozpisał i poprowadził Tom Jahn.

  Spółka w składzie:
  Karolina Matuszkiewicz – suka biłgorajska, fidel płocka, kemancze, kobyz, śpiew
  Mateusz Szemraj – cymbały, lutnia arabska, rubab, saz
  Patrycja Betley – instrumenty perkusyjne, śpiew

  Sekcja Smyczkowa Fliharmoników Augsburgskich pod dyrekcją Toma Jahna: Martin Franke, Dace Salmina, Ziva Ciglenecki, Barbara Martens, Mehmet Ali Yücel, Verena Foutsop, Johannes Gutfleisch, Julien Chappot
  koncepcja, koordynacja, produkcja i miks Girisha Fernando
  kamera: Bayram Er

   

  Inne wykonania orkiestrowe. Cicha i Orkiestra Polskiego Radia pod dyrekcją Tomasz Szymusia. Opole 2015

  Booking / Rezerwacja koncertów:

  Karolina Cicha
  cichagra@gmail.com
  +48 505 539 120

  Media:
  Ewelina Krawczyk „Się tworzy”
  +48 662 941 946
  ewelina@sietworzy.art

   

  baner sponsora